Sklep internetowy z oświetleniem w technologii LED

Jesteśmy dystrybutorem lamp diodowych, halogenów i innych akcesoriów oświetleniowych. W naszej ofercie posiadamy asortymenty firm LED COMPANY, LEDIN importerów wysokiej jakości materiałów oświetleniowych wykonanych w technologiii LED i SMD, których jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem. Ofertę kierujemy przede wszystkim do hurtowni, sklepów AGD i z zaopatrzeniem dla elektryków, elektryków i firm remontowo-wykończeniowych. Do zakupów zapraszamy także odbiorców detalicznych.

Naświetlacze LED

Naświetlacz LED wykonany w technologii SMD (czyli z zastosowaniem diod przystosowanych do montażu powierzchniowego), zwany często potocznie "halogenem". Ze względu na wielkość strumienia świetlnego i barwę światła, modele te są odpowiednikiem lamp halogenowych o poborze mocy około 8 razy większym. Naświetlacze LED mają zatem ośmiokrotnie większą skuteczność świetlną w porównaniu z popularnymi lampami halogenowymi, co oznacza, że pobiera 8 razy mniej energii elektrycznej do uzyskania światła o podobnym natężeniu i zbliżonym kolorze.

Dlaczego "żarówki" LED są energooszczędne?

Energooszczędność lamp LED wynika z ich budowy i sposobu działania. Lampy LED w przeciwieństwie do świetlówek kompaktowych (tak zwanych "energooszczędnych") nie potrzebują dodatkowej energii na rozruch, dzięki czemu mogą od razu pracować na właściwym poziomie energooszczędności. Lampy LED osiągają bardzo wysoką skuteczność świetlną, wynoszącą od 100 do nawet 150 lm/W w zależności od typu użytych podzespołów, a zatem każdy Wat pobranej energii jest przez nie przetwarzany na strumień światła o wartości 100-150 lumenów. Taka skuteczność jest wynikiem wysokiej sprawności ukladu zasilania i układu optycznego, i bardzo wysokiej sprawności termicznej (co oznacza, że diody elektroluminescencyjne wytwarzają znikome ilości ciepła, a prawie cała pobierana energia elektryczna przetwarzana jest na energię świetlną). O tym ile zbędnego ciepła wydziela tradycyjna żarówka lub halogen wie każdy, kto się nią poparzył.